Premis Concurs de Teatre 2018

Dissabte 14 d’abril es va celebrar el sopar-cloenda i l’acte de lliurament de premis del XXVIIIè Concurs de Teatre Amateur del Foment Martinenc.

Presentem a continuació la llista d’actors, actrius, direcció i grups guardonats en aquesta edició: 

Premi al millor actor de repartiment:

    • 1r Albert Ivars pel paper de Dave en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.

    • 2n ex aequo Robert Batsollera pels papers de Kistunov, Senyora i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.

    • 2n ex aequo Àlex van Wijhe pels papers d’Antoixa, Nina i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.

    • 3r Lluís Muchart pel paper de Gerald en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.

Premi a la millor actriu de repartiment:

    • 1r Marga Selva pel paper de Secretària en l’obra Demà coneixeràs en Klein de la Sala Cabanyes de Mataró.

    • 2n Núria Cantó pel paper de Laura Seguí en l’obra Carnaval de l’Associació Artística Encert de Sabadell.

    • 3r Mireia Teixidor pel paper de Sara en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.

Premi al millor actor protagonista:
    • 1r Josep Maria Martí pels papers de Dona, General i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.

    • 2n Carles Alsina pels papers de Natàlia, Ivan Txerdiakov i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.

    • 3r Quim Ribalta pel paper de Gaz en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.

Premi a la millor actriu principal:
    • 1r Laia Planella pel paper d’Adela en l’obra El bosc de Una càpsula de teatre d’Olot.

    • 2n ex aequo Carla Pueyo pel paper d’Anna en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.

    • 2n ex aequo Maria Fontana pel paper de Rosa en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.

    • 3r Anna Aumatell pel paper de Judith en l’obra El bosc de Una càpsula de teatre d’Olot.

Premi a la millor escenografia:
Premi a la millor direcció:
    • 1r Marc Ciurana del grup Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva per l’obra Contents i enganyats.

    • 2n Xevi Rossell del grup Una càpsula de teatre d’Olot per l’obra El bosc.

    • 3r Vicenç Peig del grup Kakaiba Teatre de Sabadell per l’obra Fullmonti.

Premi al millor grup teatral:
    • 1er Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva per l’obra Contents i enganyats.

    • 2n Kakaiba Teatre de Sabadell per l’obra Fullmonti.

    • 3r GESPA de Barcelona per l’obra Segueix el teu cor.

Premi Francina Vilanova: 

  • A Laura Plasència d’Una càpsula de teatre d’Olot per la composició i interpretació d’una música capaç d’acompanyar i transportar els espectadors al turbulent món que se’ns va presentar dins la cabana d’El bosc.

Premi Manel Cebrián: 

  • Al grup GESPA de Barcelona per l’obra Segueix el teu cor que va obtenir una puntuació a la votació popular de 9,12.

Moltes felicitats a tots i totes i us esperem a la propera edició.

Comments are closed.